Legende med vodami na festivalu DOMFEST 2022

Medvoški kulturni festival Legende med vodami 2021 je pripravil Javni zavod Sotočje Medvode v sodelovanju s Knjižnico Medvode, TD Žlebe – Marjeta in Zavodom za gozdove Slovenije. Knjižnica je prispevala del programa, in sicer četrto od šestih točk. Na naši prenovljeni terasi s pogledom na obe reki, Savo in Soro, smo razstavili štiri fotografije – tri iz naše domoznanske zbirke, ena pa je bila zaradi pomanjkanja domoznanskih virov posneta pred kratkim. Ob vsaki fotografiji smo predstavili zgodbe, povezane z motivi, prikazanimi na njej.

Naše sodelovanje na festivalu Legende med vodami je bilo uspešno kot tudi projekt v celoti

Tako smo predstavili zgodbi s Topola in Smlednika, razglednico Sore iz 1917 je spremljala pravljica, fotografijo stare razglednice papirnice na Verju pri Medvodah pa pripovedovanje o industrijski dediščini Medvod. V petih dneh festivala Legende med vodami je našim zgodbam prisluhnilo trinajst skupin otrok – deset razredov iz štirih osnovnih šol in tri skupine otrok iz Vrtca Medvode. Skupaj je naše zgodbe poslušalo dvesto sedeminosemdeset oseb, od tega dvesto enainšestdeset otrok in šestindvajset učiteljic in vzgojiteljic. Odziv poslušalcev je bil pozitiven. Naše sodelovanje v projektu je uspelo zelo dobro kot tudi projekt v celoti.