Legende med vodami

Medvoski Kulturni Festival

Knjižnica Medvode je za letošnji kulturni festival, ki smo ga poimenovali Legende med vodami, pripravila štiri zgodbe. Navdih zanje smo našli v starih razglednicah, ki so del naše bogate domoznanske zbirke.

Domoznanstvo je zanimanje za ljudi, zgodovino, običaje in dogodke v domačem kraju

A0170 E K23 1913
Levo zgoraj cerkev Sv. Katarine, desno zgoraj Polhograjci in Grmada, spodaj gostilna Pri turistu, posneto leta 1913

Domoznansko zbirko v Knjižnici Medvode sestavljajo knjige, stare razglednice in fotografije krajev v naši občini, članki, objavljeni v lokalnem časopisu Sotočje, imamo tudi nekaj diplomskih nalog, DVD-jev in CD-jev ter celo dva kamna iz bivšega rudnika svinca v Knapovžah, ki je bil ob začetku vzpona ceste na Sv. Katarino iz doline Ločnice. Namen zbirke je poznavanje preteklosti in sedanjosti Medvod za dobre odločitve v prihodnje.