Iskanje COBISS

Beremo na sotočju – bralna značka za odrasle

Z bralnim projektom za odrasle bralce, ki smo ga poimenovali Beremo na Sotočju 2020/21 smo pričeli v jeseni 2013 in z njim nadaljujemo vsako leto.

V šolskem letu 2020/21 smo k sodelovanju povabili zaposlene v splošnih knjižnicah osrednje-slovenskega območja, ki so nam s svojimi predlogi pomagali oblikovati seznam knjig za branje. Vabilu so se odzvale vse knjižnice: Mestna knjižnica Ljubljana, Cankarjeva knjižnica Vrhnika, Mestna knjižnica Grosuplje, Knjižnica Litija, Knjižnica Domžale, Knjižnica Logatec, Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik in Knjižnica Jožeta Udoviča Cerknica, za kar se jim najlepše zahvaljujemo.

Tako smo pripravili seznam 80 knjig, med katerimi lahko bralci prosto izbirajo. Knjige so razdeljene v dva sklopa: LEPOSLOVJE (67 naslovov) in stroka (13 naslovov).

Pogoji sodelovanja:
• Sodelujejo lahko člani Knjižnice Medvode, stari 18 let in več.
• Beremo knjige s seznama. Za opravljeno bralno značko je potrebno prebrati pet knjig.
• Na priloženi listek napišite svoje podatke, avtorja in naslov knjige, ki ste jo prebrali, ter nekaj misli o prebranem delu. Listke oddate v nabiralnik ob razstavi Beremo na sotočju.
• Bralna značka poteka od 12. oktobra 2020 do 30. aprila 2021

V maju bo zaključna prireditev s podelitvijo priznanj.

Bralni seznam si lahko ogledate tukaj.