Cikel ruskega filma: Belo puščavsko sonce

Na večernih filmskih projekcijah, ki smo jih omogočili Slovanska knjižnica (enota Mestne knjižnice Ljubljana), Mednarodni klub slovanskih rojakov Ruslo, ki je filme pripravil za predvajanje, in Knjižnica Medvode predstavljamo kvalitetne filme klasične in sodobne ruske kinematografije s slovenskimi podnapisi in tako skrbimo za prijetna srečanja z rusko kulturo.

Tokrat vas vabimo na ogled akcijskega filma Belo puščavsko sonce v režiji Vladimira Motilj-a.

Filmska zgodba nas popelje na vzhodno obalo Kaspijskega morja, kjer se vojak Rdeče armade Fjodor Suhov že vrsto let bori v državljanski vojni (v dvajsetih letih prejšnjega stoletja). Nemiri se še niso polegli, vojna pa se je uradno končala, zato Suhov odhaja v domače kraje in komaj čaka, da prispe k svoji ženi. Toda na poti skozi puščavo se zaplete v lokalne dogodke …

Dolžina filma je 85 min.

Vse prireditve v Knjižnici Medvode se izvajajo v skladu z aktualnimi pravili in priporočili NIJZ-ja. Udeleženci prireditve morajo izpolnjevati PCT pogoje.