Odpiramo pravljična vrata z Ireno Cerar: pravljice za zvedave otroke in njihove starše

V sezoni 2021/2022 smo v Knjižnici Medvode pripravili pravljični cikel z Ireno Cerar, pripovedovalko in avtorico serije priljubljenih vodnikov Pravljične poti Slovenije. Irena bo z nami vsak tretji torek v mesecu. Zazibala nas bo v svet ljudskih pravljic, ki pritegnejo otroke in starše. Ljudske pravljice so namreč vir modrosti, ob izurjenem pripovedovalcu pa postanejo še veliko več.
Za otroke od 4. leta dalje in njihove starše.

Pravljična drevesnica – pripovedovanje gozdnih pravljic

V ljudskih pravljicah in pripovedkah drevesa, ti rastlinski velikani, zelo pogosto nastopajo. Lahko imajo čudežne moči, lahko vodijo v nove svetove, ali gostijo nenavadne prebivalce … Vsekakor zgodbe o drevesih burijo domišljijo ter spodbujajo poslušalce, da opazijo in občudujejo drevesa tudi v vsakdanjem življenju – jeseni pa so ta še posebej lepa! Pripovedovalka Irena bo z nami delila nekaj svojih najljubših gozdnih zgodb. V starševskem kotičku pa bo predstavila nekaj knjig, ki prinašajo preproste in zanimive spodbude za igro ter ustvarjanje v jesenskem gozdu.

S seboj prinesite kakšen jesenski plod, vejico ali list, da bomo okrasili mizo in pričarali pravo jesensko vzdušje!

Vse prireditve v Knjižnici Medvode se izvajajo v skladu z aktualnimi pravili in priporočili NIJZ.