Okno v svet pravljic: Lonček Balonček

V času koronavirusa covid-19 smo vam v Knjižnici Medvode pripravili posnetke pravljic v izvedbi knjižničarke Mirjam Slanovec, namenjene vsem generacijam. Vsak četrtek ob 17.00 si boste tako na našem Facebook profilu lahko ogledali eno virtualno pravljico!
.
Tokrat bomo prisluhnili nemški ljudski pravljici LONČEK BALONČEK.

Zgodba pripoveduje o siromašni ženi, ki ni imela ničesar, kar bi vrgla v lonec. Imela pa je lonček, ki ga je vedno skrbno pomila. Lonček ji je v zahvalo za to začel prinašati hrano. Ko pa ji je nekega dne prinesel denar, ga žena ni več pomila in lonček se je razjezil… Celoten cikel Pravljično okno v svet je dosegljiv na: https://www.youtube.com/playlist?list…

Pravljice pripoveduje Mirjam Slanovec, dipl. kulturologinja in samostojna bibliotekarka zaposlena v Knjižnici Medvode, kjer med drugim vodi tudi pravljične ure za otroke.

Otroci in odrasli, odprite okno v svet pravljic in potujte naokoli iz domačega naslanjača!