Iskanje COBISS

Moja lepa Ukrajinka: predstavitev knjige Ivana Sivca

Ivan Sivec

Vabljeni na predstavitev knjige “Moja lepa Ukrajinka” slovenskega pisatelja Ivana Sivca. Knjiga razkriva ganljivo zgodbo o Ólenki, nadomestni materi, ter izjemne lepote in vrednote Ukrajine, ki jih avtor spretno prepleta z verzi velikega ukrajinskega pesnika Tarasa Ševčenka. Gre za pretresljivo ljubezensko zgodbo med Slovencem in Ukrajinko Ólenko ter dramatičen zaplet ob začetku agresije Ruske federacije na svobodno Ukrajino.

Dogodek je soorganiziran s Slovensko ukrajinskim kulturnim društvom Ljubljana-Kijiv (Kijev), ki že več desetletij združuje ukrajinske prijatelje, bivajoče na slovenskih tleh. Vsako leto v maju društvo pripravi dogodke pod imenom “Kulturni miks Boršč”. Na prireditvi bo društvo zastopala Inna Demchenko Fröhlich, soustanoviteljica KD Ljubljana-Kijiv.

Veseli bomo vaše udeležbe na tem posebnem literarnem večeru, kjer bomo skupaj raziskovali čarobnost Ukrajine in se prepustili globokim sporočilom knjige.