Svetovni dan pripovedništva

Svetovni Dan Pripovednistva Plakat Stisnjen Obrezan

Razstava Svetovni Dan Pripovednistva3 StisnjenaDevetnajstega marca praznujemo svetovni dan ustnega pripovedništva zgodb. Na svetovni dan pripovedovanja ljudje pripovedujejo in poslušajo pripovedke v najrazličnejših jezikih na mnogih različnih lokacijah, tako podnevi kakor ponoči. Udeleženci pripovedujejo ljudske pravljice, zgodbe znanih avtorjev, kot tudi zgodbe iz lastnega življenja. Pri tem se pripoveduje predvsem z namenom, da bi se drug od drugega učili, pa tudi razvedrili. Na ta dan smo knjižnice običajno pripravile pripovedovalski dogodek v živo, kar pa v današnjih časih, ko se soočamo s koronavirusom žal ni mogoče. Vas pa zato vabimo, da prisluhnete eni izmed virtualnih pravljic, ki jih za vas pripoveduje naša bibliotekarka Mirjam Slanovec.

Pravljice si lahko pogledate na tej povezavi.

Ob tej priložnosti smo v Knjižnici Medvode pripravili tudi knjižno razstavo ljudskih pravljic. Morda vas kakšna razstavljena knjiga zamika in si jo izposodite!

Pripovedujte si zgodbe!