Predstavitev knjige o Rudolfu Maistru: Junak (Andraž Babšek)

Andraž Babšek

Knjižnica Medvode, Domovinsko društvo generala Rudolfa Maistra Maribor in knjižna založba Kulturni center Maribor vabijo na predstavitev knjige, avtorja Andraža Babška iz Medvod, ki  je pri 15 letih napisal knjigo, zgodovinski roman o generalu Rudolfu Maistru z naslovom Junak. Njegovo delo je zmagalo na razpisu za izbor novega romana. Komisija je bila glede na kakovost prepričana, da je to delo odrasle osebe, nato pa so presenečeni ugotovili, da je avtor najstnik, sedaj dijak prvega letnika. Roman temelji na resničnih zgodovinskih dogodkih o času velike vojne in po njej, predvsem pa na dogodkih iz časa generala Rudolfa Maistra.

Predstavitev romana bo vodil predsednik DDGRM Maribor Aleš Arih.

»Z generalom Maistrom sem se srečal še kot otrok v predšolskem času. Živel in deloval je v razburljivem obdobju. Njegova osebnost me je pritegnila in tako sem zgodovinskim dejstvom, do katerih sem se dokopal s pomočjo knjig in drugih virov dodal še nekaj svoje ustvarjalnosti«, je povedal Andraž Babšek.