Beremo na sotočju, bralna značka za odrasle

BRALNA ZNAČKA ZA ODRASLE BEREMO NA SOTOČJU 2016/2017

Drage bralke, dragi bralci!

V četrtek, 18. 5. 2017, smo zaključili s projektom bralne značke za odrasle Beremo na sotočju. Vsem sodelujočim smo podelili priznanja in nagrade.
Iskreno čestitamo!

Zahvaljujemo se vsem donatorjem, ki so nam omogočili, da smo sodelujočim lahko podelili bogate nagrade.

Glavno nagrado je prispevala:
TRGOVINA BAI, trgovina z obutvijo.

Knjižne nagrade so prispevali:
CELJSKA MOHORJEVA DRUŽBA, SPLETNA KNJIGARNA LYNX, ZALOŽBA DRUŽINA, ZALOŽBA MIŠ, ZALOŽBA MLADINSKA KNJIGA.

Še druge nagrade:
SLADOLED MEDVODEJAVNI ZAVOD SOTOČJE MEDVODE.

Dragi bralci!

Želimo vam dolgo vroče poletje in veliko dobrega branja! Seznam knjig za bralno značko še vedno lahko najdete na naši spletni strani pod zavihkom Projekti/Beremo na sotočju.
Jeseni pa ponovno vabljeni k sodelovanju!

Kaj je BRALNA ZNAČKA ZA ODRASLE BEREMO NA SOTOČJU?
Vsako leto vas vabimo k sodelovanju v bralni znački za odrasle Beremo na sotočju.

Pripravili smo seznam 80 knjig, med katerimi lahko izbirate vse leto. Knjige so razdeljene v šest zvrsti: romani, kratka proza, poezija, crossover* literatura, knjige za samopomoč in poljudnoznanstvene knjige. Seznam lahko dobite v knjižnici na mizici ob razstavnem panoju in na naši spletni strani (projekti/beremo na sotočju/seznam).

Pogoji sodelovanja:
• Sodelujejo lahko člani Knjižnice Medvode, stari 18 let in več.
• Beremo knjige s priloženega seznama. Za sodelovanje je treba prebrati pet knjig katerekoli zvrsti. Na priloženi listek napišite svoje podatke, avtorja in naslov knjige, ki ste jo prebrali, ter nekaj misli o prebranem delu. Listke oddate v nabiralnik ob razstavi.
• Bralna značka poteka od 15. oktobra do 10. maja 2017!

*crossover = literatura, ki s svojo sporočilnostjo hkrati nagovarja različne starostne skupine bralcev. Imenujemo jo tudi mejna, problemska ali tabujska. To je literatura, ki precizno opisuje medosebne odnose vključujoč ljubezen, sovraštvo, smrt, spolnost, duhovnost, bolečino, osamljenost, radost in spoznanja.

SEZNAM ZA BRANJE