Zaključna prireditev Poletavcev in NajPoletavcev

21. 9. 2019 ob 10.00
Lanskoletna skupinska fotografija

Poletavce in NajPoletavce, ki ste med počitnicami pridno brali in ste do 10. septembra 2019 izpolnili vse obveznosti (Poletavci v knjižnici oddali izpolnjene in podpisane bralne sezname, NajPoletavci pa izpolnili obrazec na naši spletni strani), vabimo na zaključno prireditev. Dobili boste priznanje in majico ter sodelovali v nagradnem žrebanju.

Z nami bosta tudi Rok Kosec in Goran Završnik, pripovedovalski dvojec Vroča župa, ki trga gate in navdušuje tudi stare mame in ate! Prvi dela na Radiu Študent, drugi je izkušen improvizator. V preteklih letih sta ustvarila nekaj že kar legendarnih interpretacij ljudskih pravljic, kot so Podkovana žaba, Zajec dela za lisico, Grozdje stare Magdičke. V Vroči župi pa se predstavljata s kombinacijo svojih pripovedovalskih uspešnic in novih še neslišanih zgodb.

Projekt je prejel priznanje Slovenske sekcije IBBY 2014 za izjemne dosežke na področju promocije mladinske književnosti in branja.

Mestna knjižnica Ljubljana je nosilka projekta, sodelujemo: Cankarjeva knjižnica Vrhnika, Knjižnica A. T. Linharta Radovljica, Knjižnica Brežice, Knjižnica Črnomelj, Knjižnica dr. Tončka Pretnarja Tržič, Knjižnica Jožeta Udoviča Cerknica, Knjižnica Jurij Vega Dol pri Ljubljani, Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik, Knjižnica Litija, Knjižnica Logatec, Knjižnica Medvode, Knjižnica Miklova hiša Ribnica, Knjižnica Šentjur, Lavričeva knjižnica Ajdovščina, Ljudska knjižnica Metlika in Občinska knjižnica Jesenice.

Podpirajo nas: Hervis d. o. o., Tiskarna Koštomaj, Knjigarna Konzorcij, Chupa Chups in PEZ. Knjižnici Medvode pri projektu pomagajo tudi založbe Buča, Učila in Zala, s praktičnimi darili pa podjetji Goričane, tovarna papirja, d.d., in Donit tesnit. d.o.o.

ODBOR ZA ŽREBANJE: Mira Vidic (predsednica odbora), Igor Podbrežnik, Vesna Črnčec.