ZAPRTO DO PREKLICA

Razstava akvarelov članov Likovne sekcije KUD-a Zbilje

11. 2. 2020 ob 19:30
Likovna sekcija Kulturno umetniškega društva Zbilje deluje že petnajsto leto in šteje okoli trideset članov, ki se tekom leta enkrat tedensko dobivajo v dveh skupinah. Mentorica, dipl. slikarka Renata Grmovšek, jim pripravi vedno nove likovne teme in izzive, pri katerih preskušajo različne tehnike, stile, motive in likovne pristope.

Na tokratni razstavi se bodo predstavili v akvarelni tehniki. Akvarelna tehnika velja za eno težjih tehnik v slikarstvu, pri kateri lahko naslikamo sliko v nekaj potezah, ne dopušča pa veliko popravkov. Člani so tehniko usvajali postopoma in se tako na začetku spoznali s kitajskim načinom slikanja. Pri le-tem je zelo pomemben način držanja čopiča, saj se lahko z nekaj pravilno izpeljanimi potezami prikaže posamezen predmet ali figura. To tehniko so največkrat uporabili za upodobitev živali. Nadaljevali so v tehniki mokro na suho, kjer se razlitje barve lahko še zelo dobro nadzoruje. Večina članov pa je bila najbolj navdušena nad tehniko mokro na mokro, pri kateri dobimo popolnoma druge razsežnosti in nikoli ne moremo zagotovo vedeti, kaj se bo zgodilo. S to tehniko se ustvari čudovito mehkobno vzdušje, ki so ga člani večinoma uporabili pri slikanju pokrajin.

Razstava bo na ogled do 4. 3. 2020.
Gorenjci.siLib.siEuropeana think culture Sotočje