ZAPRTO DO PREKLICA

Pravljični potep s Knjižnico Medvode in Suzano

9. 5. 2020 ob 10.00
Pravljični potep s Knjižnico Medvode in Suzano
Vsak mesec gremo na izlet. Vabimo družine oziroma otroke s starši, starimi starši … ali odraslimi prijatelji in sorodniki.

Kaj počnemo na potepih? Hodimo, se igramo, ogledamo si pričujočo zgodovino in prisluhnemo pravljici. Malce razgibavanja nog in jezika, stikanja za škrati, graščaki in princesami, iskanja zakladov, kartanja in kockanja, spoznavanja kulturne dediščine naše ljube domovine in še česa se lahko nadejate na Pravljičnih potepih s Suzano in Knjižnico Medvode.

Tokrat se dobimo pri župnišču Sv. Katarine. Vzamemo pot pod noge in gremo pogledat, kako je videti podružnična šola na Topolu. Povemo vam, kako je bilo včasih v šoli? Kje je bila? Kakšne predmete so imeli, kako so skrbeli za zdravje.
Govorili bomo tudi o rožičkih. Kakšne roge kažemo mi, ko nam ni kaj prav, kakšne imajo živali, denimo polži. Enega polža bomo naredili iz papirja in povedali pesem o polžu. Po polžje bomo poiskali skriti zaklad.

Vabljeni na pravljični potep s Suzano in Knjižnico Medvode!
Gorenjci.siLib.siEuropeana think culture Sotočje