Medvoška knjižna transverzala

Medvoška knjižna transverzala je projekt, ki ga v šolskem letu 2019/20 izvajamo drugič ter je namenjen osnovnošolskim otrokom in njihovim družinam. Z njim želimo spodbujati družinsko branje, bralne navade ter pozitiven odnos do branja, pa tudi spoznavanje znamenitosti v Občini Medvode in sodelovanje med zavodi.

Vsi, ki se nam boste pridružili, boste zbirali žige v za to namenjen kartonček z obiskovanjem vnaprej pripravljenih prireditev v šolah in ostalih sodelujočih zavodih (obiščete vsaj dve prireditvi), z raziskovalnimi izleti (obiščete vsaj dve znamenitosti) in z branjem knjig (otrok prebere vsaj dve knjigi, vsaj en odrasel član družine pa eno knjigo).

Zbirni kartonček in tudi žig za potrditev obiska prireditve ali znamenitosti ter za prebrano knjigo dobite pri šolski knjižničarki, v Knjižnici Medvode ali v kavarni Kulturnega doma. Kartonček si lahko natisnete tudi sami.

Vsak osnovnošolski otrok izpolni svoj kartonček, poleg šolarja pa mora sodelovati vsaj še eden od staršev oziroma drug odrasel družinski član; lahko je skrbnik, babica, dedek …

Izpolnjen kartonček oddate v Knjižnici Medvode ali v šolski knjižnici do 10. 5. 2020.
Komisija bo izmed vseh prispelih izpolnjenih kartončkov izžrebala eno družino, ki bo za nagrado prejela družinsko vstopnico (za dva odrasla in dva šoloobvezna otroka) za Tehniški muzej Slovenije v Bistri pri Vrhniki, vključno z dvournim vodenjem po muzeju, po ogledu pa boste družinski izlet lahko sklenili v gostilni, saj bo priložen tudi bon za kosilo v vrednosti 60 €.

Vsi sodelujoči učenci pa boste na koncu šolskega leta pri šolskih spričevalih dobili priznanja za sodelovanje.

Pri Medvoški knjižni transverzali sodelujejo OŠ Medvode, OŠ Pirniče, OŠ Preska, OŠ Simona Jenka Smlednik, SNU Samorog, JZ Sotočje Medvode in Knjižnica Medvode.