Odpiralni čas:    PON: 13.00-19.00,       TOR: 13.00-19-00,      SRE:13.00-19.00,      ČET: 8.00-15.00,     PET: 8.00-15.00,      SOB: 7.30-12.30

Koronavirus: knjiga za otroke

25. 4. 2020 ob 7:30
Koronavirus: knjiga za otroke
Axel Scheffler, ki ga mladi bralci najbolj poznajo po ilustracijah za knjigi Zverjasec in Zverjašček pisateljice Julie Donaldson, je zdaj ilustriral knjigo vprašanj in odgovorov o koronavirusu in ukrepih, sprejetih za zajezitev njegovega širjenja.

Knjigo je izdala angleška založba Nosy Crow, založba Morfemplus pa je poskrbela za digitalno različico v slovenščini, ki je na spletu dostopna brezplačno. Prenesete jo lahko na tej povezavi https://cutt.ly/otCH43F.

Knjiga, ki so jo napisale Elizabeth Jenner, Kate Wilson in Nia Roberts, pomaga otrokom razumeti, kaj se dogaja, da bodo zmogli prestati to obdobje, jih pomirja in jih na koncu razveseli, da se bodo kmalu lahko spet družili s prijatelji. Začne s pojasnilom, kaj virusi sploh so, pa tudi, kaj so protitelesa, respiratorji in podobne besede, ki so jih otroci verjetno v zadnjem času velikokrat slišali. Navede razloge, zakaj so šole in igrišča zaprti, razloži, kako delujejo cepiva in zakaj tako dolgo traja, preden za novo bolezen dobimo pravo cepivo. Dotakne se razlogov, zakaj so odrasli v njihovih življenjih morda zaskrbljeni, predlaga pa tudi, kako lahko otrok pomaga. "To čudno obdobje se bo enkrat končalo," na koncu pomirjujoče sklenejo avtorice.

Besedilo je strokovno pregledal Graham Medley, profesor za raziskovanje nalezljivih bolezni na šoli za higieno in tropsko medicino v Londonu. V slovenščino ga je prevedla Mojca Žnidaršič. (vir: MMC RTVSLO)
Gorenjci.siLib.siEuropeana think culture Sotočje