Prireditve in obvestila

Viki Grošelj: 40 let mojih soočanj s Himalajo, 4. domoznanski večer

22. 3. 2016 ob 19.30
Viki Grošelj: 40 let mojih soočanj s Himalajo, 4. domoznanski večer
Gost četrtega domoznanskega večera Knjižnice Medvode Viki Grošelj bo predstavil svojo knjigo 40 let mojih soočanj s Himalajo. Gospod Grošelj  je vrhunski alpinist. Poleg številnih plezalnih vzponov v domačih in tujih gorah je sodeloval na več kot tridesetih odpravah v neevropska gorstva. Povzpel se je tudi na najvišje vrhove vseh celin ter smučal z osemtisočaka Čo Oju in drugih vrhov. Napisal je petnajst knjig, sodeloval pri več kot dvajsetih, poleg tega pa je v domačih in tujih revijah objavil številne članke. V sodelovanju s TV Slovenija je pripravil serijo oddaj Velikani Himalaje. Večkrat je bil nagrajen. Zaposlen pa je kot športni pedagog v Osnovni šoli Pirniče.

Viki Grošelj je bil pri slovenskem osvajanju Himalaje ves čas zraven. Leta 1975 je bil na "našem" prvem osemtisočaku Makaluju in ostal v himalajskih vodah do danes. Stal je na enajstih osemtisočakih in še vedno vodi trekinge v Himalajo. V uvodu v knjigo ja zapisal: »Alpinizem je tako zame postal način življenja. Dragocena življenjska izkušnja, ki jo lahko pridobim le z lastno izpostavljenostjo. Največji možni približek popolni svobodi, ki obenem uči odgovornosti. Uči me vztrajnosti, predanosti in zavezanosti cilju; tovarištva, strpnosti in sočutja. Iskanja meja lastnih sposobnosti. Spodbuja me, da želim postati boljši – ne le kot alpinist, ampak predvsem kot človek.«

Vabljeni, da se nam pridružite, ko se bomo z gospodom Grošljem povzpeli visoko med oblake ...