Prireditve in obvestila

Tretji domoznanski knjižni večer: Julij Bertoncelj bo predstavil svoji deli

15. 3. 2016 ob 19.30
Tretji domoznanski knjižni večer: Julij Bertoncelj bo predstavil svoji deli
V Knjižnici Medvode prirejamo tretji domoznanski večer, na katerem bo Julij Bertoncelj predstavil svoji deli Komu izstaviti račun? ter Saga hiše ob gozdu.

Na prireditev vabimo z avtorjevimi besedami:
"Knjigi Komu izstaviti račun? (Izzivanja in madeži) in Saga hiše ob gozdu (Obračun s preteklostjo) obravnavata naše polpreteklo obdobje. Ta problematika še vedno predstavlja aktualno slovensko bolečino, saj obe knjigi ponujata avtentične dogodke naše medvojne in povojne preteklosti. Prva knjiga se zaustavlja ob komaj verjetnih medvojnih političnih špekulacijah (mnoge so bile dolga leta zatajevane), druga pa se ukvarja z znanimi obrazi, naročniki in izvajalci umorov vse do kraja velike vojne in še naprej, ko je že bilo pričakovati umirjanje nasilja. Žal, vojna se je končala, a ni se končalo politično nasilje. Sla sovraštva in človeka nevrednih dejanj se ne umirja, čeprav je v obeh knjigah nešteto poskusov, kako se spraviti, se zbližati in kako kljub različnim pogledom sodelovati. Zanimivo, vsem je znano, da je treba nekaj storiti, saj sovraštvo in jeza nimata prihodnosti, a kljub temu mnogi politiki kar bežijo od tega, da se ustvari dialog in najde rešitev. Take knjige, kot sta moji, pa bi bilo najbolje spraviti na papirni odpad ... A sedaj sta tu, pred vami."