Potopisni večer z Igorjem Gruberjem: 107 dni Alp

6. 12. 2017 ob 19.30
Potopisni večer z Igorjem Gruberjem: 107 dni Alp

Ob mednarodnem dnevu gora, ki je sicer 11. decembra, vas vabimo na potopisni večer o Alpah.

Igor Gruber je poleti 2015 prehodil Rdečo pot Via Alpina od Monte Carla do Trsta. Ta epski pohod ga je popeljal prek celotnih Alp in osmih držav. V 107 dneh je prehodil 2.640 km in se povzpel za 140 km. Na poti so ga spremljali 14-kilogramski nahrbtnik in pet parov čevljev. Posnel je prek 12.000 fotografij. Pohod je prek socialnih omrežij redno spremljalo več kot 10.000 ljudi.

Svoje dogodivščine in spoznanja s te poti je strnil v knjigo in DVD. Z njima želi približati izkušnjo pohodništva na dolge proge oz. veznega pohodništva prav vsakemu ljubitelju gora. Na potopisnem večeru nam bo doživeto predstavil preizkušnje in izzive, ki jih je pot postavila predenj. S čudovitimi fotografijami nas bo ponesel v enkratni alpski svet, seznanil z anekdotami in peripetijami ter nas popeljal na čustveno in duhovno potovanje.

Delček Gruberjevega filma si lahko ogledate tukaj, sicer pa lepo povabljeni na potopisni večer, da vse o zanimivi poti slišite še v živo.

DOGODEK POTEKA V OKVIRU FESTIVALA BRATI GORE, ki spodbuja praznovanje kulturne raznolikosti in podobnosti v Alpah in hkrati povezuje gore in kulturo. Dogodki v okviru te pobude poudarjajo alpsko literaturo in prispevajo k širjenju sporočil Alpske konvencije*. Vtise festivala si lahko pogledate tukaj, organizatorji pa so pripravili tudi film, ki zajema idejo in čustva v ozadju projekta.

*Alpe so s svojo biotsko raznovrstnostjo ter vodnimi in lesnimi viri naravno, kulturno, življenjsko in gospodarsko okolje za več kot 14 milijonov ljudi in privlačna turistična destinacija za milijone gostov vsako leto. Alpska konvencija je mednarodna pogodba, ki so jo sklenile alpske države (Avstrija, Francija, Italija, Liechtenstein, Monako, Nemcija, Slovenija in Švica) ter EU za trajnostni razvoj in zaščito Alp. Skupaj s svojimi protokoli se osredotoča na upravljanje različnih tem (transport, energija, turizem, kmetijstvo, itd.), hkrati pa posveča posebno pozornost ljudem, ki živijo v Alpah, in skuša izboljšati in olajšati njihovo življenje. Več o Alpski konvenciji in njenih aktivnosti lahko dobite tukaj.

Ob dogodku bomo na razstavnem panoju izpostavili izbor knjižničnega gradiva na temo gora, gorništva, pohodništva, alpinizma, Alp ...

Prijazno vabljeni, vstopnine ni.