Prireditve in obvestila

Poskrbimo za živali še pred zimo

3. 11. 2016 ob 17.00
Poskrbimo za živali še pred zimo

Med počitnicami knjižnica ne spi, za živali pozimi jo skrbi. Otroci, ki vas zanimajo vsebine, povezane z življenjem živali, njihovimi potrebami in značilnostmi, se nam pridružite.

Na tokratni, drugi ustvarjalni delavnici o živalih bomo najprej poslušali pravljice, nato pa z Društvom Reks in Mila izdelovali ptičje hišice in hišice za zunanje mačke iz stiropora in lesa. Lahko prinesete svojo staro hiško, skupaj jo bomo obnovili.

Pravljičarka Alenka Spacal ve, da že komaj čakate na počitniško druženje z modro čapljo in črnoglavko ... Vas zanima, kako se mala modra šoja uči brati? Že veste, kako se mala modra sraka za domačo nalogo na pamet uči modro ptičjo misel? In kako se umiva mala modra sinica? Že poznate kljun čevljekljuna in modrost modrega kosa? Ali veste, če modrokrila gos raje hodi ali leti? Si želite "poljubček zdaj", ki ga od svoje mame dobi mala modra taščica? Pridružite se nam in prisluhnite ptičjim skrivnostim. Pravljičarka bo pripovedovala ptičje zgodbe iz serije Modre ptičjih misli. Nekatere so že izšle v reviji Ciciban. Avtorica svoje zgodbe in pravljice tudi sama ilustrira. Njena avtorska slikanica z naslovom Mavrična maškarada je izšla leta 2013 pri Založi ŠKUC (http://www.mavricna-maskarada.si/).

Vstopnine ni, ljubitelji živali prijazno vabljeni!