Gledališka predstava Praznična nogavička z obiskom Dedka Mraza

29. 12. 2017 ob 17.00
Gledališka predstava Praznična nogavička z obiskom Dedka Mraza

Ste se kdaj vprašali, kaj Sneguljčica kuha palčkom za silvestrsko večerjo? Ali Rdeča Kapica obišče babico za Božič ali starka sama preživlja praznike v kočici sredi gozdne jase? In Janko in Metka, ki ju je mačeha spodila od doma prav pred prazniki? Kje bosta praznovala? Se bosta vsaj malo posladkala?

Vse to boste lahko izvedeli v praznični gledališki predstavi Praznična nogavička v izvedi gledališča Ku-Kuc. Po predstavi nas bo obiskal tudi Dedek Mraz!

Praznična Nogavička je predstava, ki govori o Piki Nogavički in lumpu Cenetu, ki se za praznike srečata na Pikinem podstrešju. Med kupom stare šare Cene išče eure za božična darila in nima časa za igro, Pika pa si želi v pravljico, vendar ne more sama.
Tako pokukata v tri najbolj znane Grimmove pravljice – Rdečo Kapico, Sneguljčico, Janka in Metko in jih ujameta prav za praznike. Srečata lačnega volka, ki ima težave s slovenščino, z Rdečo Kapico za praznike obiščeta babi Silvestrovo, pokličeta lovca Mirka in rešita pravljico, nato skozi temno hosto prideta do gradu, kjer se s čarobnim zrcalom pogovarja hudobna mačeha, ki si želi pokončati Sneguljčico. Skleneta zelo ugodno življenjsko zavarovanje in se z Jankom in Metko celo posladkata. Na koncu pravljičnega potovanja prideta do zelo pomembnega spoznanja.
In kdo pri vsem tem dobi eure za božična darila? Čarovnica! In veste zakaj? … Boste videli v pravljici!

Predstava bo pred Knjižnico Medvode.

Vabljeni, veselo bo!
Vstopnine ni.